II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU
10.12.2017

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratnia odprawiana jest codziennie o godz. 6:30.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

W sobotę 16 grudnia rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. Odmawiamy ją po roratach.

Świece wigilijne są dzisiaj do nabycia na stoliku pod chórem, w tygodniu w zakrystii.

• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka ociemniałych;
• 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.