BOŻE NARODZENIE 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25.12.2017

"Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły..." – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał sie człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. Jutro drugi dzień świąt zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.

Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł dydaktycznych naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.

W najbliższą niedzielę, Uroczystość Świętej Rodziny, ostatni dzień roku. Uroczyste nieszpory z wystawieniem Najśw. Sakramentu odśpiewaniem suplikacji i dziękczynne Te Deum o godz. 15:30, następnie Msza św.

Szanowni Państwo!
Przyjmijcie nasze świąteczne życzenia:

Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask. Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy. Życzymy sobie wzajemnie, abyśmy umieli otwierać nasze serca na Jego łaskę i by On nas wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał. Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na nasze rodziny, naszych sąsiadów, parafię, naszą Ojczyznę i na wszystkich ludzi dobrej woli.

Z darem modlitwy OO. Karmelici