II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
25.02.2018

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie". Dzisiaj dzień solidarności z misjonarzami poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Zbiórka do puszek przed kościołem jest przeznaczona na fundusz misyjny. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.
Droga Krzyżowa we wtorki o godz. 7:00 i w piątki o godz. 20:00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątki o godz. 15:00.

W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Zapraszamy rodziny powołanych.

Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Czuwanie maryjne rozpocznie się o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę 4 marca koronka szkaplerzna o godz. 14:45; nieszpory maryjne o godz. 15:30.

Już dzisiaj informujemy, że odpust ku czci św. Józefa będzie w niedzielę 18 marca. Suma odpustowa o godz. 11:00 celebruje ks. Bp. Władysław Bobowski.
Uroczystość odpustową poprzedzi Triduum od czwartku 15, 16, i 17 marca o godz. 18:00.