II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
25.02.2018W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie". Dzisiaj dzień solidarności z misjonarzami poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Zbiórka do puszek przed kościołem jest przeznaczona na fundusz misyjny. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.
Droga Krzyżowa we wtorki o godz. 7:00 i w piątki o godz. 20:00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w piątki o godz. 15:00.
W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Zapraszamy rodziny powołanych.
Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.
Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.
W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Czuwanie maryjne rozpocznie się o godz. 17:00.
W przyszłą niedzielę 4 marca koronka szkaplerzna o godz. 14:45; nieszpory maryjne o godz. 15:30.
Już dzisiaj informujemy, że odpust ku czci św. Józefa będzie w niedzielę 18 marca. Suma odpustowa o godz. 11:00 celebruje ks. Bp. Władysław Bobowski.
Uroczystość odpustową poprzedzi Triduum od czwartku 15, 16, i 17 marca o godz. 18:00.Wygenerowano w sekund: 0.01
343,308 Unikalnych wizyt