IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
11.03.2018

Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa we wtorki o godz. 7:00 i w piątki o godz. 20:00, a Gorzkie Żale w piątki o godz. 15:00.

We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

Od czwartku 15 do 17. marca przeżywać będziemy Triduum przed odpustem św. Józefa o godz. 18:00. Msza św. z kazaniem. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału.
Pragniemy przypomnieć, że Święty Józef nie zaprzestał hojnie szafować łaskami również i w naszej świątyni. Postawcie Świętego Józefa na progu swoich domów, niech będzie ich strażnikiem.

W niedzielę 18 marca celebrować będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Józefa. Sumę odpustową celebrować będzie ks. Bp. Władysław Bobowski o godz. 11:00.
Procesji eucharystycznej wokół kościoła nie będzie ze względu na podeszły wiek ks. Biskupa.
Należy przypomnieć postać Św. Teresy z Avila, wielkiej reformatorki Karmelu, która wszystkie swe dzieła zawierzała św. Józefowi, a w jednym z objawień usłyszała zalecenie Chrystusa, by budowany przez nią klasztor był pod wezwaniem św. Józefa – że on będzie nas strzegł u jednych drzwi, a Najświętsza Panna u drugich. On zaś, Chrystus Pan, będzie mieszkał w pośrodku nas.
I będzie to gwiazda, która wielkim blaskiem zajaśnieje.

Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta odbędzie się w Niedzielę Palmową 25 marca. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Przejdzie jak zwykle ulicami Karmelicką, Węgierską, Grodzką i Rynkiem powróci przed pomnik Jana Pawła II. Prosimy mężczyzn do niesienia krzyża, harcerzy i służbę liturgiczną.