XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
15.07.2018

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość odpustowa Najświętszy Maryi Panny z góry Karmel. (matki Bożej Szkaplerznej) Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik szkaplerzny zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: "kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim".

Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz św. Pamiętajmy, że szkaplerz karmelitański nie jest paszportem z wizami do nieba, za okazaniem którego, pożyciu pełnym lenistwa, minimalizmu i duchowej letności moża byłoby osiągnąć życie wieczne z Bogiem. Nie można szkaplerza traktować ja amulet, czy talizman mający noszącym go zapewnić bezpieczeństwo i zbawienie. Byłoby to magią i zabobonem, a nie chrześcijańską wiarą. Szkaplerz karmelitański nie może być znakiem bez pokrycia. Nosić szatę Maryi tzn. przyznać się do bycia podobnym do Maryi w sposobie myślenia, wartościowania, działania i apostołowania. Nosić szkaplerz Maryi znaczy być znakiem nadziei dla innych, obdarzać ludzi Zbawicielem jak Maryja. Maryja będąc naszą matką obdarza swoje dzieci przez posługę Kościoła darem szaty, aby przez duchowe włączenie do Zakonu Karmelitańskiego w nadziei na Jej matczyną opiekę zobowiązały się do naśladowania Jej życia i cnót. Matka Boża przez pomoc Kościołowi (Fatima, Lourdes, objawienie szkaplerzne) pragnie, abyśmy i my włączyli się w pomoc duchową innym (modlitwa, post, pokuta, ofiara, apostolat)., O tym wszystkim przypomina nam szkaplerz święty. To przez ten dar przykład Matki i Mistrzyni pociąga i zobowiązuje. Odziani w szkaplerz codziennie świadomie i dobrowolnie wyrzekamy się szatana.

Dzisiaj Suma odpustowa o godz. 11. 00 prosimy o asystę do procesji i dzieci do sypania kwiatków.

• 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.;
• 18 VII – św. Szymon z Lipnicy;
• 20 VII – bł. Czesław.