IV NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
23.12.2018

Dzisiaj ostatnia IV niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszych rodzinach.

Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6:30 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna od godz. 6:00. Zachęcamy do zachowania charakteru postu w wigilię narodzenia pańskiego.

Tradycją minionych lat można zabrać z bocznego ołtarza Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewie kolęd.

Pasterka w naszym kościele o godz. 22:00.
Składka na pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece adwentowego dzieła pomocy i opłatki wigilijne.

Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.
W środę w drugi dzień świąt uroczystość św. Szczepana, porządek Mszy św jak w niedzielę. Składka zbierana będzie na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

W piątek, w święto Młodzianków, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański;
• 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie;
• 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.