NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
14.04.2019

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

Dzisiaj zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Prosimy strażaków o niesienie krzyża, Harcerzy i służbę liturgiczną ołtarza.

Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa adoracyjna potrwa do godz. 22:00.

W piątkowe popołudnie o godz. 15:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Adoracja potrwa do godz. 23:00. W Wielki Piątek rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 20:00

Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19:30. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Na zakończenie uroczystości – procesja rezurekcyjna. Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w tryumfie Zmartwychwstałego.

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Składka na tacę w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu!

W oktawie Wielkanocy Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana po Mszy św. o godz. 7:30.