XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
25.08.2019

Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte jak w dni powszednie.

W niedzielę 1 września przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11:00. Jak zwykle prosimy o przygotowanie ołtarzy do procesji maryjnej wokół kościoła. Zapraszamy asystę liturgiczną: orkiestrę, strażaków, panów do niesienia baldachimu, lektorów, ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, panie do niesienia feretronów. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w uroczystości.

Uroczystość odpustową poprzedzi Triduum 29-31.08.2019 r., które poprowadzi O. Roman Dąbrowski z Ukrainy. O godz. 17:30 nabożeństwo modlitwy różańcowej i o godz. 18:00 Msza Św. z kazaniem.

"Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już, co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych."

• 26 VIII – Matka Boża Częstochowska;
• 27 VIII – św. Monika (ok. 331-387);
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430);
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.