XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
1.09.2019

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11:00. Po sumie procesja maryjna wokół kościoła do pięciu ołtarzy. Maryja zajmuje bardzo ważne miejsce w duchowości naszego miasta. Od wieków Pilźnianie dostrzegają w Niej Matkę i Opiekunkę – najpierw Jezusa,. a następnie Kościoła. Dlatego zwracają się do Niej w bólach, smutkach i kłopotach, które ich przytłaczają. Przedkładają je z nadzieją w sercu, że zaczerpną u Maryi otuchę i doznają wsparcia. Tkwi w tym jakieś wewnętrzne przekonanie wiary, które każe ufnie uciekać się pod Jej macierzyńską opieką. Jednym z jej podstawowych aspektów jest pocieszenie w najgłębszym znaczeniu tego słowa, czyli takie, które – jak uściśla papież św. Jan Paweł II – przywraca siłę duchowi ludzkiemu, oświeca, pokrzepia i wzmacnia wiarę, a także przekształca ją w ufne oddanie się Opatrzności i w radość duchową. Weźmy czynny udział w tej uroczystości.

Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnego i katechetycznej pracy Matce Bożej. Po wakacyjnej przerwie wspólnota modlitewna "Źródło Pocieszenia" wznawia swoje spotkania modlitewne w każdy wtorek o godz. 18:30 w kaplicy klasztornej.

Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17:30.

Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 7:30 i 18:00. Spowiedź św. w piątek w godz., od 6:00 do 8:30 ; i od 11:00; wieczorem od 17:30.

Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na remont naszego klasztoru. Już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać!"

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.