XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
29.09.2019

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

Nabożeństwa różańcowe będę odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz.17:30 oraz w niedziele o godz. 17:30.

Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej we wtorek podczas każdej Mszy św.

Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących "umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu".

Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Wskazówki papieża Franciszka dotyczące misyjnej odnowy Kościoła, w ramach dobrego przygotowania i przeżycia miesiąca misyjnego:
1) osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,
2) czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,
3) pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,
4) realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.

W sobotę nabożeństwo maryjne pierwszej soboty miesiąca o godz. 17:00.

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę;
• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła;
• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie;
• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226);
• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938).